OZVUČENIE

Relax na čerstvom vzduchu sa môže jednoducho zatraktívniť, ak sa postaráme o vhodnú atmosféru. Prijemná hudba doplní každú recepciu, stretnutie s blízkymi alebo bežný oddych po práci. S modernou centrálou Bluetooth napojenou na ozvučovací systém zabudovaný do rámu  konštrukcie pergoly budete môcť prehrávať obľúbenú hudbu cez notebook alebo smartfón.

ŽIARIČ

Po letnej sezóne teplota vonku postupne klesá. Ale nepriaznivé počasie vás nemusí z terasy vyhnať.    Žiarič naďalej umožní jej používanie. Tepelná energia, ktorú vyžaruje, ohrieva (bezstratovo) osoby, ktoré sa nachádzajú v oblasti jeho pôsobenia. Toto zariadenie sa bežne montuje na stenu stavby alebo pod strechou pergoly, ale samozrejme sa môže tiež zvoliť iné miesto montáže. Spolu so žiaričom je dodávaný aj diaľkový ovládač na nastavenie intenzity ohrevu.

SNÍMAČE

Jedným z najčastejšie volených dodatočných systémov je systém automatického zisťovania počasia. V ponuke máme senzory vetra, dažďu a snehu. Vďaka týmto snímačom sa v prípade nepriaznivého počasia látka alebo strešné lamely automaticky schovajú. Je to veľmi pohodlné riešenie, s ktorým podstatne predĺžíte životnosť celej konštrukcie.

LED OSVETLENIE

Osvetlenie je veľmi dôležitý element markíz alebo pergol.  Použitie bodových svetiel predĺží čas pobytu na terase, a pritom doplní príjemnú atmosféru. Celý systém sa môže pohodlne ovládať pomocou nástenného ovládača alebo diaľkového ovládača. Osvetlenie môžete diskrétne pripevniť na lamely alebo vedenia pergoly. Okrem svojej funkcie ponúka aj krásny vzhľad.

SYSTÉMOVÉ ZASTREŠENIE

Ďalší doplnok, ktorý zvlášť odporúčame k pergolám na terasy je tzv. systémové zastrešenie. Tento prvok sa montuje nad hlavnou strechou tak, aby účinne chránil látku po jej natiahnutí na konštrukciu. Vďaka tomu je materiál zabezpečený pred pôsobením nepriaznivých vonkajších faktorov, napr. zrážkami alebo znečistením vzduchu.